Popis#14901
Matěj Široký působí jako lektor filosofie ve Francii, je spoluzakladatelem občanského sdružení Přátelé filosofie.
Matěj Široký působí jako lektor filosofie ve Francii, je spoluzakladatelem občanského sdružení Přátelé filosofie.
Kulturní noviny vznikly jako družstevní projekt v roce 2009, kdy se spojilo prvních 19 zakládajících členů družstva. Od června 2011 do června 2012 měly tištěnou podobu jako čtrnáctideník. Od července 2012 jsou dostupné v internetové verzi jako týdeník.
Více o záměrech družstevního projektu .
Na podzim 2018 jsme vyhlásili kampaň pro vydání bilanční knihy k desetiletí Kulturních novin. Zamýšleli jsme ji vydat před Vánocemi. Z několika důvodů (zpoždění v redakční přípravě i v získání financí) jsme museli odložit vydání po Novém roce. Ale knížka vyjde! Odpovědný redaktor Jiří Plocek dokončuje výběr z (tisíců) textů a začneme pracovat na přípravě do tisku. Všem příznivcům děkujeme za podporu a o hotové knížce vás budeme zavčas informovat.
Osobností Moravy 2018 ve třetím ročníku internetové ankety, pořádané stejnojmennou iniciativou (http://osobnost.moravy.eu/) se stal odborník na úpravy okrasných a parkových ploch, botanik, znalec přírody a zakladatel arboreta Makču Pikču u obce Paseka Radim Slabý, který obdržel 8456 hlasů z celkového počtu 19412 hlasů. V předchozích ročnících se Osobností Moravy stali novinář a spisovatel dr. Jiří Jilík a hudebník a skladatel Jiří Pavlica.
Próza Judith Hermannové vyzývá k zamyšlení nad tím, co pro nás dnes znamenají pojmy jako rodina, soukromí nebo normálnost.
Analýza moderní západní společnosti z pera Christophera Lasche vyšla již v roce 1979, neztratila však nic na aktuálnosti.
O předposledním červencovém víkendu se uskuteční benefiční festival v srdci České Sibiře.
V knize polského spisovatele Jacka Dehnela se jako v kaleidoskopu mění rodinná kronika v metafikci a zase naopak.
Pozvánka na mezinárodní taneční festival ve Žďáru nad Sázavou.