Popis#15157
Veronika Eschbacher (1981) je redaktorka deníku Wiener Zeitung zaměřující se na problematiku Blízkého Východu.
Veronika Eschbacher (1981) je redaktorka deníku Wiener Zeitung zaměřující se na problematiku Blízkého Východu.
Kulturní noviny vznikly jako družstevní projekt v roce 2009, kdy se spojilo prvních 19 zakládajících členů družstva. Od června 2011 do června 2012 měly tištěnou podobu jako čtrnáctideník. Od července 2012 jsou dostupné v internetové verzi jako týdeník.
Více o záměrech družstevního projektu .
Na podzim 2018 jsme vyhlásili kampaň pro vydání bilanční knihy k desetiletí Kulturních novin. Zamýšleli jsme ji vydat před Vánocemi. Z několika důvodů (zpoždění v redakční přípravě i v získání financí) jsme museli odložit vydání po Novém roce. Ale knížka vyjde! Odpovědný redaktor Jiří Plocek dokončuje výběr z (tisíců) textů a začneme pracovat na přípravě do tisku. Všem příznivcům děkujeme za podporu a o hotové knížce vás budeme zavčas informovat.
Osobností Moravy 2018 ve třetím ročníku internetové ankety, pořádané stejnojmennou iniciativou (http://osobnost.moravy.eu/) se stal odborník na úpravy okrasných a parkových ploch, botanik, znalec přírody a zakladatel arboreta Makču Pikču u obce Paseka Radim Slabý, který obdržel 8456 hlasů z celkového počtu 19412 hlasů. V předchozích ročnících se Osobností Moravy stali novinář a spisovatel dr. Jiří Jilík a hudebník a skladatel Jiří Pavlica.
Uherské Hradiště není jen dějištěm Letní filmové školy, koná se zde také akce zaměřená výhradně na britskou kinematografii.
V Praze začíná ve čtvrtek 19. listopadu mezinárodní festival dokumentárního divadla.
Vyprávění očitého svědka ze zákulisí proslulých Lékařů bez hranic.
Muzeum umění v Olomouci nabízí výstavu srovnávající československý a polský design v letech reálného socialismu.
Nová kniha orientalisty Miloše Mendela o podstatě probíhajících změn v arabském světě.