Ondřej Hausenblas
Ondřej Hausenblas (1954) je vysokoškolský pedagog a věnuje se problematice vzdělávání.
Ondřej Hausenblas (1954) je vysokoškolský pedagog a věnuje se problematice vzdělávání.
Kulturní noviny vznikly jako družstevní projekt v roce 2009, kdy se spojilo prvních 19 zakládajících členů družstva. Od června 2011 do června 2012 měly tištěnou podobu jako čtrnáctideník. Od července 2012 jsou dostupné v internetové verzi jako týdeník.
Více o záměrech družstevního projektu .
Na podzim 2018 jsme vyhlásili kampaň pro vydání bilanční knihy k desetiletí Kulturních novin. Zamýšleli jsme ji vydat před Vánocemi. Z několika důvodů (zpoždění v redakční přípravě i v získání financí) jsme museli odložit vydání po Novém roce. Ale knížka vyjde! Odpovědný redaktor Jiří Plocek dokončuje výběr z (tisíců) textů a začneme pracovat na přípravě do tisku. Všem příznivcům děkujeme za podporu a o hotové knížce vás budeme zavčas informovat.
Osobností Moravy 2018 ve třetím ročníku internetové ankety, pořádané stejnojmennou iniciativou (http://osobnost.moravy.eu/) se stal odborník na úpravy okrasných a parkových ploch, botanik, znalec přírody a zakladatel arboreta Makču Pikču u obce Paseka Radim Slabý, který obdržel 8456 hlasů z celkového počtu 19412 hlasů. V předchozích ročnících se Osobností Moravy stali novinář a spisovatel dr. Jiří Jilík a hudebník a skladatel Jiří Pavlica.
Praha bude v následujícím týdnu zaslíbeným místem pro příznivce obrázkových seriálů.
Kniha krátkých poetických záznamů, jež si na svých cestách pořídil kněz František Lízna.
Impozantní dějiny urbanismu od Jiřího Hrůzy - aneb jak uspořádat městský prostor v souladu s lidmi, přírodou a kulturou.
Stát se z pozorovatele a zapisovatele theatra mundi jedním z jeho hlavních představitelů má své výhody a nevýhody.
V Moravském zemském muzeu v Brně se uskuteční během října série rozhovorů s pamětníky listopadu 1989.