Popis#15157
Veronika Eschbacher (1981) je redaktorka deníku Wiener Zeitung zaměřující se na problematiku Blízkého Východu.
Veronika Eschbacher (1981) je redaktorka deníku Wiener Zeitung zaměřující se na problematiku Blízkého Východu.
Kulturní noviny vznikly jako družstevní projekt v roce 2009, kdy se spojilo prvních 19 zakládajících členů družstva. Od června 2011 do června 2012 měly tištěnou podobu jako čtrnáctideník. Od července 2012 jsou dostupné v internetové verzi jako týdeník.
Více o záměrech družstevního projektu .
Na podzim 2018 jsme vyhlásili kampaň pro vydání bilanční knihy k desetiletí Kulturních novin. Zamýšleli jsme ji vydat před Vánocemi. Z několika důvodů (zpoždění v redakční přípravě i v získání financí) jsme museli odložit vydání po Novém roce. Ale knížka vyjde! Odpovědný redaktor Jiří Plocek dokončuje výběr z (tisíců) textů a začneme pracovat na přípravě do tisku. Všem příznivcům děkujeme za podporu a o hotové knížce vás budeme zavčas informovat.
Osobností Moravy 2018 ve třetím ročníku internetové ankety, pořádané stejnojmennou iniciativou (http://osobnost.moravy.eu/) se stal odborník na úpravy okrasných a parkových ploch, botanik, znalec přírody a zakladatel arboreta Makču Pikču u obce Paseka Radim Slabý, který obdržel 8456 hlasů z celkového počtu 19412 hlasů. V předchozích ročnících se Osobností Moravy stali novinář a spisovatel dr. Jiří Jilík a hudebník a skladatel Jiří Pavlica.
Nový rok čínského kalendáře lze přivítat s českou i asijskou hudbou.
Básnická sbírka Lenky Daňhelové.
Unikátní rozplétání utajených operací StB. Výjimečně podrobně zpracované a doložené. Žijící zločinní aktéři jsou dosud nepotrestáni.
Navštívil Michelangelo v mládí Turecko? A pokud ano, jak se dojmy z exotické země projevily v jeho další tvorbě?
Etnografický ústav v brněnském Paláci šlechtičen je významnou institucí s unikátními fondy a nezastupitelným posláním pro moravskou kulturu. Nová knížka představuje průřez jeho sbírkami a činností.