Popis#14901
Matěj Široký působí jako lektor filosofie ve Francii, je spoluzakladatelem občanského sdružení Přátelé filosofie.
Matěj Široký působí jako lektor filosofie ve Francii, je spoluzakladatelem občanského sdružení Přátelé filosofie.
Kulturní noviny vznikly jako družstevní projekt v roce 2009, kdy se spojilo prvních 19 zakládajících členů družstva. Od června 2011 do června 2012 měly tištěnou podobu jako čtrnáctideník. Od července 2012 jsou dostupné v internetové verzi jako týdeník.
Více o záměrech družstevního projektu .
Kulturní noviny se hlásí k odkazu družstevního hnutí a k myšlence sociální solidární ekonomiky. Patří sem tzv. ekonomické alternativy, kterým nejde jen o zisk, často mají demokratické řízení, podporují místní ekonomiku a ne vždy aplikují tržní přístup. Blíže se nich můžete dozvědět na webové stránce, vzešlé z výzkumu týmu Nadi Johanisové na Katedře environmentálních studií FSS MU.
Redaktor KN Tomáš Koloc se na pozvání tvůrce Debatního klubu, režiséra Alexandra Vojty (mj. jednoho z tvůrců televizních řad Příběhy slavných a Předčasná úmrtí), a Antonína Baudyše, který je jedním ze stálých moderátorů pořadu, zúčastnil debaty, v níž se kromě vybraného tématu národa mluvilo mimo jiné i o Kulturních novinách. Pořad lze zhlédnout zde
Prosíme o pomoc: Jedná se o rozsáhlý mezinárodní projekt, na kterém spolupracují dobrovolníci ze všech zemí na trase Berlín-Aleppo. Pracujeme ve všech skupinách ve dne i v noci, ale potřebujeme pomoc. Podrobnosti se dočtete v následujícím textu.
Povídkový cyklus slovinského autora Dušana Čatera je nelichotivým obrazem současné postkomunistické každodennosti.
Milostný příběh, do něhož osudově zasáhla válka, v románu Jamieho Forda.
Práce Theodora Roszaka, vydaná v roce 1969, vybízí nejen k nostalgickému vzpomínání, ale také k aktuálnímu přemítání nad tím, jak a proč lze měnit společenské poměry.
Již v úterý 16. srpna začíná letní přehlídka velkých hlasů nad Brnem.
Nostalgický průvodce po středoevropské gastronomii.